Frist for å søke ny barnehageplass er 1. mars 2025

Ønsker du å søke barnehageplass til ditt barn må du gjøre det før 1. mars.

I Karlsøy kommune er det ett hovedopptak til barnehage i året. Fristen for å søke om barnehageplass er 1. mars hvert år. Etter hovedopptak er det løpende opptak av barn i de barnehagene som har ledig kapasitet. 

Logg deg inn i søknadsportalen for å søke barnehageplass. Der må du logge inn via ID-porten.

Det er gratis barnehage i kommunen vår.

 

Fris for å søke ny SFO -Skolefritidsordning plass er 1. mars 2025

I Karlsøy kommune tilbys SFO ved Hansnes skole og Vannvåg oppvekstsenter.

Det kan søkes plass for elever i 1.- 4. klassetrinn og for funksjonshemmede elever 1.- 7. klassetrinn.

Ordinær skolefritidsordning utgjør 12 timer pr. uke. Dersom en ønsker utvidet skolefritidsordning kan barnet ditt kan benytte SFO alle timer og alle dager skolefritidsordningen er åpen. Dette vil også gjelde i ferier. I praksis vil skolefritidsordningen følge barnehageruta for kommunale barnehager. Det betyr at skolefritidsordningen vil ha 3 uker ferie på sommeren, samt at det vil settes av 5 dager til planleggings- og utviklingsdager for personalet. 

Søknad til SFO gjøres elektronisk gjennom vår foresatte portal. 

Logg deg inn i søknadsportalen for å søke SFO plass.

 

 

Trenger du hjelp til å søke kan du ta direkte kontakt med den skolen du ønsker å søke til, så vil de kunne tilby hjelp til søkeprosessen