Høy skredfare
Det er for tiden høy fare for sørpeskred i Troms. Vi ber alle som ferdes ute om å være ekstra oppmerksomme, spesielt i bratte områder, langs bekker og der vann samler seg.
Sørpeskred kan påvirke infrastruktur, skade bygninger og føre til stengte veier på kort varsel. Vi oppfordrer derfor alle til å vurdere egen situasjon og sikre god egenberedskap i husstanden.
Dersom du registrerer skred – enten på fjellet eller nært bebyggelse og vei – ber vi om at dette meldes fra om så raskt som mulig:
📩 Til kommunen på e-post: postmottak@karlsoy.kommune.no
Merk meldingen med saksnummer 2026/306
📝 Registrer også observasjonen i Regobs.
Observasjonene bidrar til at NVE kan vurdere risikoen for videre skred i området, og de gir kommunen et bedre grunnlag for å forberede seg på hendelser som kan påvirke innbyggere og beredskap.
Vi anbefaler alle å følge beredskapsrådene fra Direktoratet for samfunnssikkerhet og beredskap (DSB) om egenberedskap. Se mer informasjon her: https://www.dsb.no/sikkerhverdag/egenberedskap/ Lenke til et annet nettsted.
Takk for at dere bidrar til tryggheten i lokalsamfunnet.
Sist oppdatert
Regobs
Regobs er et åpent, digitalt registreringsverktøy fra Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) for å dele og lese observasjoner om snøskred, jordskred, isforhold og flom.
Regobs nettside: https://regobs.no/ Lenke til et annet nettsted.
Man kan også registrere dette i Varsom-appen.

Bildet er KI-generert
