Hjem > Om Karlsøy Kommune > Jakt, fiske og friluftsliv > Artikkel

Inatur.no

23.03.2009

Skogsfjordvatnet grunneierlag publisert

Skogsfjordvatnet grunneierlag selger nå fiskekort gjennom Inatur.no, i tillegg til ICA Hansnes og Andresens Vaabenforretning.
Skogsfjordvatn
Bilde fra www.skogsfjordvatn.com

Innledningen, med bilder og tekst, er vakker og lokkende: Røye og ørretfiske ved Skogsfjordvatnet og tilhørende fjellvann, på Ringvassøya i Karlsøy kommune i Troms. Fantastisk natur som lokker med fiskevann og nydelig turterreng hele året. Fine isfiskeforhold om vinteren. Kan kombineres med laksefiske(eget grunneierlag) og fiske i sjøen ved Skogsfjorden.

Skogsfjordvatnet er første grunneierlag fra vår kommune som selger kort gjennom Inatur.no. Etter å ha sett denne presentasjonen vil vi tro at flere kan tenke seg denne ordningen. I løpet av våren ønsker en representant fra Inatur.no å besøke Karlsøy for å holde møte med grunneierlagene om nettopp å selge jakt og fiskekort via Internett. Dette kommer vi tilbake til. 

 

Her kjøper du fiskekort