Visning: A A
A A A

Boknafeskfestivalen

Flott arrangement i Stakkvika

Boknafeskfestivalen i Stakkvika sist helg ble et flott arrangement med mye folk og nyydelig boknafesk.
Plakat_600x800
Stein-Ottar_400x300
Stein Ottar Ditlefsen prøver seg på gjeting av sau.

Dette var starten på noe som vi antar blir et årlig og viktig kulturarrangement på Reinøya. Vannøya har allerede ”Vannøydagan” og Karlsøya har sin store og landskjente ”Karlsøyfestival”. Nå ser det altså ut til at også Reinøya har fått sin festival, og det bør kanskje være på sin plass at også Ringvassøya og Rebbenesøya hiver seg på festivalbølgen.

 

Kommunens offisielle hjemmeside var ikke i Stakkvika for å dekke dette flotte arrangementet. Vi burde ha vært der og beklager vår manglende tilstedeværelse. Imidlertid er vi svært opptatt av å få formidlet dette positive tiltaket til våre mange lesere over hele landet, og er derfor takknemlig for at Elisabeth Johansen, geit- og sauebonde på Nordeidet og aktiv kommunepolitiker, har sendt oss noen bilder. Men, vi trenger flere, og oppfordrer til å sende mer stoff om ”Boknafeskfestivalen” til kommunens postmottak.      

 

Arrangementet startet fredags kveld med åpning av ordfører Bent Gabrielsen, og påfølgende grilling og konkurranser, og konsert med ”Boknakaran”. Festivalen fortsatte på lørdag med en mengde aktiviteter. Konserten med 70º kor, og spesielt nummeret ”Berg og båre”, ble svært godt mottatt, og  festmiddag med boknafesk og dans til ”Sollis” avsluttet en vellykket festival.

 

– Dette var et virkelig flott arrangement med mye folk og aldeles nyydelig boknafesk, kommenterer Elisabeth. Og legger til for sikkerhets skyld: - Det var alle enige om!

 

Andeløp_400x300
Andeløpet hvor Jon Arvid Pedersen stakk av med 1. premien. (Overnatting på Grand Hotell for to m/ frokost)
Barnebarna_400x300
Barnebarna til Stein Johnsen sto under takrenna for å få med seg mest mulig av regnet.
Karin og Kjellaug_400x300
Leder av Stakkvik Idrettslag, Kjellaug Klemetsen, får overrakt festivalplakaten tegnet av Karin Schølberg.
Share on Facebook Tips en venn Tips en venn Skriv ut
Web levert av CustomPublish AS | Design av mindResin